سایت آشپزی ملک بانو

از تنور درآمده

نان همبرگر                 نان همبرگر از نمونه نان های معروف و فانتزی با بافتی نرم و ......ادامه
کیک سیاه               کیک سیاه کیکی شکلاتی و پر کالری است که با رویه ای از ......ادامه
کیک پرتقال و نارگیلش این کیک را می توان در دسته کیک های اسفنجی و نرم ......ادامه

لیدی فینگر

نامه الکترونیک چاپ PDF

لیدی فینگر بیسکوئیت مخصوص دسر تیرامیسو می باشد که می توانید در منزل آنرا تهیه کنید. این دستور در واقع همان دستور شیرینی لطیفه است که برخلاف آن باید اجازه دهید این بیسکوئیت خشک شود. در ادامه مطلب با مواد لازم و طرز تهیه بیسکوئیت لیدی فینگر آشنا می شوید.

مواد لازم برای 20 عدد بیسکوئیت

تخم مرغ: 3 عدد
شکر: 70 گرم
وانیل: یک دوم قاشق چایخوری
آرد: 70 گرم
نشاسته ذرت: 25 گرم یا 1 قاشق غذاخوری
بکینگ پودر: یک چهارم قاشق چایخوری
شکر برای روی بیسکوئیت
اسانس پرتقال یا اسانس مورد نظر: 3 تا 4 قطره (به دلخواه)

طرز تهیه

مرحله 1 - زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کرده و سفیده ها را با نصف از شکر و نصف از وانیل با همزن بزنید تا کاملا فرم بگیرد.

مرحله 2 - زرده ها را با مابقی شکر و وانیل بزنید تا کرم رنگ و کشدار شود. در صورت تمایل اسانس را در این مرحله افزوده و 1 تا 2 دور هم بزنید.

مرحله 3 - آرد، نشاسته ذرت و بکینگ پودر را که الک کرده اید به مخلوط زرده افزوده و هم بزنید در صورتیکه مایه سفت بود کمی از سفیده را اضافه کرده و مخلوط کنید.

مرحله 4 - سفیده را افزوده و به صورت دورانی با لیسک 5 تا 6 دور هم زده تا مواد مخلوط شوند، اگر مواد را خیلی بزنید مایه شل می شود.

مرحله 5 - کف قالب مستطیل یا سینی رولت را با کاغذ پوستی بپوشانید، مایه را در قیف ریخته و با سری بزرگ یا شکوفه بزرگ روی کاغذ باندازه 10 سانت بریزید.

مرحله 6 - قالب را در فر از قبل گرم شده با حرارت 180 درجه سانتیگراد به مدت 10 تا 15 دقیقه قرار دهید، بعد از پخت وقتی بیسکوئیت ها کمی از داغی افتادند روی آنها مقداری شکر ریخته و اجازه دهید تا کاملا سرد شده و خشک شوند، سپس در نایلون تمیز نگهداری کنید.

نکات

• بعد از پخت و سرد شدن بیسکوئیت باید اجازه دهید تا کاملا خشک شوند و سپس بسته بندی کرده و برای دسرها (تیرامیسو، شارلوت، ترایفل...)مورد استفاده قرار دهید.
  • برای تهیه لیدی فینگر شکلاتی 2 قاشق از آرد را کم کرده و 2 قاشق پودر کاکائو جایگزین کنید.
  •  

a b c d

دیدگاه شما

1. خیلی خیلی خیلی ممنونم. حرف نداره کارتون و ای والله دارید.
    2. واقعا که سایت خیلی خوب و عالیای دارید.
    3. دستوراتتون فوق العده اس. به همگیتون خسته نباشید میگم. امیدوارم موفق باشین
    4. ببخشید میشه مواد رو توی قالب کیک بریزیم و حالت بیسکوییتی درست نکنیم.منم واسه تیرامیسو میخوام.و میتونیم به جای اسانس از اب پرتقال استفاده کنیم؟در ضمن سایتتون به نظرم حرف اول رو میزنه.
    5. با سلام و تشکر از پیام شما، بله می توانید ار آب پرتقال به همان مقدار چند قطره فقط برای طعم و بو استفاده کنید. هم چنین می توانید لیدی فینگر را قالبی تهیه کنید ولی بطور کلی در بازار لیدی فینگر همانطور که از نامش مشخص است بصورت انگشتی می باشد و لازم به ذکر است که این طرز پخت توسط سایت ملک بانو امتحان نشده است اما با یکبار پخت می توانید تجربه مورد نظر را در این زمینه بدست آورید ...موفق باشید
    6. سلام و خدا قوت میگم به شما.....هر زمان که به اینجا سر زدم بارها و بارها بهتون آفرین گفتم بابت سایت عالیتون. راستش میخواستم این سوالو در قسمت تیرامیسو پرتقالی مطرح کنم اما مشکل داشت و موفق نشدم! میخواستم بدونم میشه به جای لیدی فینگر از بیسکوییت معمولی مثل بیسکوییت مادر استفاده کرد؟ و آیا لیدی فینگر در بازار ایران هم موجود هست یا نه؟ ممنون بابت توجهتون
    7. و یک سوال دیگه.... آیا طرز تهیه غذایی که عکسشو در صفحه اول سایت قرار دادید رو میشه اینجا پیدا کرد؟ عذایی که داخل نون های کوچیک قرار داره! میشه لینکش رو برام بذارید. بازم ممنونم
    8. با سلام و تشکر از توجه شما به سایت ملک بانو. در مورد سوال اول باید گفته شود گرچه طعم اصلی تیرامیسو بواسطه لیدی فینگر است اما می توانید بیسکوییت را جایگزین آن کنید و یا از برش های کیک اسفنجی نیز استفاده نمایید و در مورد سوال دوم اینکه در واقع آن تصویر تزیینی می باشد ولی در روزهای آتی دستوری شبیه به آن در سایت قرار داده خواهد شد...موفق باشید
    9. بله لیدی فینگر را می توانید از فروشگاه های لوازم قنادی تهیه کنید
    10. ممنونم از جواب کاملتون. محبت کردید.
    11. سلام.منظور از نشاسته ذرت آردشه؟من نشاسته رو پودر کردم.شما گفتین 25 گرم یا یک ق غ.من یک قاشق غذا خوری نشاسته ذرت رو که وزن کردم شد 5 گرم!
    12. با سلام ، بله آرد و نشاسته ذرت با هم فرق دارند، نشاسته سفیدتر است و آرد آن کمی به زردی می رود. برای این دستور شما از یک قاشق نسبتا پر نشاسته ذرت استفاده کنید....موفق باشید
    13. خیلی ممنون از شما ... از این به بعد تیرامیسو ها را با لیدی فینگرها اماده خواهم کرد ... بازم ممنون ;)

افزودن نظر