سایت آشپزی ملک بانو

از تنور درآمده

نان همبرگر                 نان همبرگر از نمونه نان های معروف و فانتزی با بافتی نرم و ......ادامه
کیک سیاه               کیک سیاه کیکی شکلاتی و پر کالری است که با رویه ای از ......ادامه
کیک پرتقال و نارگیلش این کیک را می توان در دسته کیک های اسفنجی و نرم ......ادامه

دسر تیرامیسو

نامه الکترونیک چاپ PDF

تیرامیسو یک دسر خوشمزه و محبوب ایتالیایی می باشد که می توان با تخم مرغ یا بدون تخم مرغ آنرا تهیه کرد. این دسر بسیار راحت و سریع درست می شود. در ادامه مطلب با مواد لازم و طرز تهیه تیرامیسو بدون تخم مرغ آشنا می شوید.

مواد لازم برای 6 نفر

1. ماسکارپونه یا پنیر خامه ایپنیر خامه ای
    : 1 پیمانه
  2. پودر شکر: 4/1 پیمانه
  3. قهوه سرد: 3/2 پیمانه ( نسکافه فوری یا شیرکاکائو را می توانید جایگزین کنید )
  4. خامه فرم گرفتهخامه فرم گرفته
    : 1 و 4/1 پیمانه
  5. بیسکوئیت لیدی فینگر: 15 عدد  ( کیک اسفنجی یا کیک شیفون و یا نان لطیفه را می توانید جایگزین لیدی فینگر نمائید)
  6. پودر کاکائو و رنده شکلات برای تزئین

طرز تهیه

مرحله 1 - قالب مستطیل شکلی با اندازه 20 در 10 سانت را با پلاستیک تمیز بپوشانید. شکر و ماسکارپونه را مخلوط کرده و برای 1 دقیقه بزنید.

مرحله 2 - خامه و 1 قاشق غذاخوری از قهوه آماده و سرد شده را افزوده و بزنید تا مواد با هم خوب ترکیب شوند.

مرحله 3 - نصف از مخلوط خامه را در قالب ریخته و در سطح آن صاف کنید. نصف بیسکوئیت ها را به آرامی در قهوه سرد شده بزنید بطوریکه فقط سطح آن با قهوه تماس پیدا کند، سپس روی مخلوط خامه قرار دهید.

مرحله 4 - مابقی مخلوط خامه را روی بیسکوئیت ها ریخته و صاف کنید، بیسکوئیت های باقیمانده را نیز در قهوه سرد شده بزنید و روی کرم خامه ای قرار دهید. سپس قالب را برای 4 تا 5 ساعت در یخچال قرار دهید.

مرحله 5 - تیرامیسو را در ظرف مورد نظر برگردانده و با پودر کاکائو و رنده شکلات تزئین کرده و سرو نمائید.

نکات

• به دلخواه می توانید از شکلات چیپسی یا انواع مغزیجات برای بین لایه ها استفاده کنید.
  • نان لطیفه یا کیک اسفنجی برش خورده را می توانید جایگزین لیدی فینگر نمائید.
  • تیرامیسو را می توانید در قالب، ظروف شیشه ای و یا بصورت تک نفره درست کرده و سرو نمائید.
  •  

title1 title2 title3 title4

دیدگاه شما

1. ایا جور دیگری هم می توان درست کرد
    2. mersi kheyli khoob bod vali ye soal dashtam. mikhastam bedoonam bejaye lady finger mitonim az chize dige estefade konim? va mikhastam bedoonam mishe be jaye ghahve az shocolat estefade she? ba tashakor
    3. با تشکر از پیام بیداد ، منظورتان از جور دیگر چیست؟ با سلام و تشکر از یاسمن، همانطور که در نکات آمده است می توانید نان لطیفه یا کیک اسفنجی برش خورده را جایگزین لیدی فینگر کنید. بله می توانید به دلخواه شکلات استفاده کنید البته اصل تیرامیسو با لیدی فینگر و قهوه می باشد.
    4. با سلام ممنون مي شم بهم بگين كه ليدي فينگر رو از كجا مي شه تهيه كرد.اگر با ماركهاي مختلف موجود است چه ماركي بهتراست؟
    5. با سلام و تشکر از پیام شما. لیدی فینگر در ایران به تازگی در بعضی لوازم قنادی ها و البته نه در همه شهرها به فروش میرسد، در صورت نیافتن آن می توانید از کیک اسفنجی یا لطیفه استفاده نمائید و یا دستور شیرینی لطیفه را بصورت باریک و مانند لیدی فینگر پخت کنید. در آینده نزدیک دستور لیدی فینگر در سایت قرار داده خواهد شد. موفق باشید.
    6. با سلام و تشکر میخواستم بپرسم بیسکویت شبیه لیدی فینگر در ایران حالا شکلش هم فرق کند مهم نیست چیست ؟
    7. با سلام و تشکر از پیام شما، در حقیقت تا الان بیسکوئیتی که شبیه لیدی فینگر باشد مشاهده نشده است و یا حداقل ما ندیده ایم ولی شما می توانید از کیک اسفنجی که به طول 10 و عرض 1 الی 2 سانت برش زده اید استفاده کنید.
    8. سلام میشه لطفأ یه طرز تهیه از کیک اسفنجی که مناسب این دسر هست را به ایمیلم بفرستید؟ خیلی خیلی ممنون میشم روز خوبی داشته باشین
    9. با سلامی دوباره، دستور کیک اسفنجی در سایت ملک بانو موجود است که می توانید با کلیک بر روی کلمه کیک اسفنجی در قسمت مواد لازم همین دستور که به رنگ قرمز درآمده است دستور آنرا مشاهده نمائید. همچنین می توانید از دستور کیک شیفون که آن نیز برنگ قرمز در آمده است استفاده نمائید. موفق باشید.
    10. ضمن سلام و خسته نباشید خدمت شما خیلی ممنونم بابت طرز تهیه کیک زحمت مجددی دارم، میشه لطفأ اگر براتون ممکنه طرز درست کردن خامه فرم گرفته را آموزش بدهید؟ البته میخواستم نوع خامه را مشخص کنید مثلأ چه مارکی که در ایران وجود دارد؟ با تشکر
    11. مرسی - در برنامه بفرمایید شام هم همین طوری درست کرد ه اند.
    12. با سلام، می توان گفت بهترین و ساده ترین راه برای خامه فرم گرفته این می باشد که آنرا بصورت آماده از قروشگاهای لوازم قنادی تهیه کنید، سپس به مقدار لازم از آنرا جدا کرده و اجازه دهید تا نرم شود و بعد با همزن آنقدر آنرا بزنید تا جای پره های همزن روی خامه بماند و خامه حجیم و سبک شود. در صورتیکه بخواهید خودتان خامه شیرین شده را تهیه کنید بایستی از خامه های فله ای استفاده کنید زیرا خامه های صبحانه دارای درصد چربی مناسبی برای اینکار نمی باشد البته امکان پذیر است ولی پایداری خامه های دیگر را ندارد.
    13. bebakhsid mishe begin in panir khameyi ya maskarpunaro az koja bayad begiram?
    14. با سلام و تشکر از پیامتان. پنیر خامه ای را می توانید از سوپر ها و فروشگهای مواد غذایی تهیه کنید. موفق باشید
    15. میشه لطفا بگید ماسکرپونه را از کجا میشه تهیه کرد؟ و اینکه اگه کسی قهوه دوست نداره میشه به جای قهوه از پودر کاکائو استفاده کرد؟
    16. با سلام بر شما و تشکر از پیامتان. به دلیل اینکه ماسکارپونه در ایران نیست از پنیر خامه ای استفاده می شود که در فروشگاه های مواد غذایی با مارکهای مختلف وجود دارد. پودرهای نسکافه یا کاکائو فوری یا شیر کاکائو را می توانید جایگزین قهوه کنید. . موفق باشید.
    17. سلام اشکال نداره من به جای پنیر خامه ای از خامه استفاده کنم؟؟!! :)
    18. با سلام و تشکر از پیام شما. مزه این دسر تا حدود زیادی وابسته به پنیر خامه ای بوده و حذف و یا جایگزین کردن آن درست نمی باشد. موفق باشید
    19. سلام، توی دستور نوشتید که: «مرحله 2 - خامه و 1 قاشق غذاخوری قهوه را افزوده و بزنید» یعنی باید کرم تیرامیسو رو اینطوری با قهوه طعم‌دار کرد؟ به نظرم پودر قهوه رو به خامه اضافه کنیم تغییر رنگ میده اما توی عکسی که شما گذاشتید اینطور نیست. لطف می‌کنید توضیح بدید. آخه در حال درست کردن از روی دستور شما هستم، این قسمتشم برام سواله. ممنونم
    20. با سلام و تشکر از پیامتان. منظور یک قاشق از همان قهوه سرد شده است که برای نرم کردن لیدی فینگر استفاده می شود. این یک قاشق فقط برای کمی طعم دادن می باشد و تغییری در رنگ ایجاد نمی کند. ..موفق باشید.
    21. دوستان عزیز شیرینی فروشی ناتلی به آدرس تهران خ فرمانیه خ آذر مینا بیسکویت لیدی فینگرو داره.
    22. با سلام به خوانندگان وب سایت ملک بانو. در چند ماه اخیر بیسکوییت لیدی فینگر در اکثر فروشگاه های لوازم قنادی در بسته بندی های کوچک و بزرگ به فروش می رسد.
    23. از روی دستور شما این دسر رو درست کردم، خیلی خوب شده بود، متشکرم.
    24. سلام ...قهوه تلخ باشه اشکالی نداره ؟؟
    25. با سلام . تلخ یا شیرین بودن قهوه بسته به سلیقه خودتان دارد. قهوه تلخ اشکالی ایجاد نمی کند. موفق باشید.
    26. چند وقت پيش تونستم بيسكوييت ليدي فينگر رو از يه فروشگاه لولزم قنادي واقع در خيابون شهدا پيدا كنم.اسم لوازم قناديه خوشه بود.همه چيز داره.همه لوازم قنادي رو داره بزرگ هم هست.قيمتشم 9000 تومن بود اليته بسته بزرگش.كوچيكشم بود كه قيمتش 6000 بود.
    27. از بیسکویت گندمی سلامت هم میتوان بجای لیدی فینگر یا لطیفه استفاده کرد . طعمش عالیه و خیلی هم اقتصادی تره
    28. یک پیمانه پنیر ماسکارپونه چقدر میشه؟ من یه بسته خریدم که روش نوشته 200 گرم، همون کافیه یا باید دو بسته استفاده کنم؟
    29. با تشکر از پیام شما. حدود 200 تا 250 گرم . بله یک بسته کافی است و مشکلی ندارد. موفق باشید
    30. این دوست عزیزی که ماسکاپونه خریده میشه ادرس بده؟تشکر
    31. از محصولات کاله است، از یه سوپر مارکت توی خ یخچال خریدم. توی یه سوپر مارکت توی خ شریعتی، نبش خ پلیس هم چند روز قبل دیدم که داره.
    32. با تشکر از دسر جدیدی که ارائه دادید فکر کنم متن کاملا گویاست ونیازی به این سوالات نیست فقط هموطنهای عزیزم خواهشا کمی وقت بگزارن وحد اقل 1 بار در پخت تجربه کنند دیگر لازم به این همه سوالهای بی مورد نیست
    33. با سلام و خسته نباشی خدمت شما میخواستم بدونم دسر تیرامیسو را میشه با بیسکوئیت پتی بور درست کرد با تشکر
    34. با سلام و تشکر از پیام شما، گرچه دستور اصلی این دسر با لیدی فینگر می باشد ولی می توانید با بیسکوییت پتی بور نیز آن را تهیه و تست کنید...موفق باشید
    35. با سلام وتشکر از دسری که اموزش دادید اگر خامه فرم گرفته شده اماده4ساعت در فضای ازاد بماند خراب می شود چون در شهر ما خامه اماده شده وجود ندارد وباید از جای دیگری تهیه کنم
    36. با سلام و تشکر از پیامتان، بستگی به گرمای هوا دارد، اگر از شهر دیگری خامه را تهیه می کنید ، می توانید از فلاسک های سرمازای آب استفاده کنید تا از سلامت خامه تا رسیدن به مقصد مطمین باشید. ..موفق باشید
    37. اونوقت شکر و ماسکارپونه که مخلوط کرده و برای 1 دقیقه زدیم کجاش بود؟
    38. با سلام . در مرحله 1 گفته شده که شکر و ماسکارپونه زده شوند و در مرحله بعدی ذکر شده که مخلوط خامه و قهوه به ماسکارپونه اضافه شود و با هم ترکیب شوند ...موفق باشید
    39. این بیسکوییت رو می تونید از مرکز خرید جدیدی که در ولنجک باز شده ، در سوپر HyperMarket تهیه کنید.و ممنون از دستور تهیه
    40. ممنون ... خیلی خوبه... فقط من می خوام یه جوری درست کنم که به 12 نفر برسه... همه چی 2 برابر می شه؟ پنیر رو باید چی کار کنم؟
    41. با سلام . در صورتی که مواد را دو برابر کنید باید مقدار پنیر را نیز دو برابر در نظر بگیرید....می توانید از ظرف های تک نفره به تعداد لازم استفاده نمایید تا سرو کردن آن نیز آسان تر باشد....موفق باشید

افزودن نظر

صفحه: : صفحه نخست دسر موس و پودینگ دسر تیرامیسو