سایت آشپزی ملک بانو

از تنور درآمده

نان همبرگر                 نان همبرگر از نمونه نان های معروف و فانتزی با بافتی نرم و ......ادامه
کیک سیاه               کیک سیاه کیکی شکلاتی و پر کالری است که با رویه ای از ......ادامه
کیک پرتقال و نارگیلش این کیک را می توان در دسته کیک های اسفنجی و نرم ......ادامه

تیرامیسو شکلاتی (دستور اختصاصی)

نامه الکترونیک چاپ PDF

همانطور که قبلا گفته شده است تیرامیسو یک دسر محبوب ایتالیایی می باشد که به صورت های مختلف تهیه و سرو می شود. در ادامه مطلب با مواد لازم و طرز تهیه تیرامیسو شکلاتی آشنا می شوید.

مواد لازم

پنیر خامه ایپنیر خامه ای
 یا ماسکارپونه: 250 گرم
خامه فرم گرفتهخامه فرم گرفته
: 2/1 پیمانه
شکلات تخته ای: 80 گرم
پودر شکر: 3 تا 4 قاشق غذاخوری
قهوه فوری: 1 پیمانه
بیسکوئیت لیدی فینگر: به مقدار لازم  (کیک اسفنجی یا کیک شیفون)
پودر کاکائو و شکلات رنده شده برای تزئین

طرز تهیه

مرحله 1 - پنیر خامه و پودر شکر را با یکدیگر مخلوط کنید، سپس خامه فرم گرفته را افزوده و با همزن زده تا یکدست شوند.

مرحله 2 - شکلات را روی حرارت غیر مستقیمحرارت غیر مستقیم
 قرار داده تا نرم شود.

مرحله 3 - شکلات آب شده را اضافه کرده و کمی بزنید، سپس 3/1 از قهوه سرد شده را  کم کم به مخلوط افزوده و همه مواد را با هم زده تا مخلوطی یکدست درست شود.

مرحله 4 - کف قالب گردی به قطر 18 تا 20 سانت را با پلاستیک تمیز پوشانده و نیمی از مخلوط خامه را روی آن بریزید. (در صورتیکه مایل هستید تک نفره سرو کنید نیازی به پوشاندن ظرف مورد نظرتان با پلاستیک نمی باشد.)

مرحله 5 - لیدی فینگرها را در مابقی قهوه زده به اندازه ای که فقط سطح بیسکوئیت ها با آن تماس پیدا کند، سپس روی مخلوط خامه بگذارید تا سطح آنرا کامل بپوشاند.

مرحله 6 - مابقی مخلوط خامه را روی بیسکوئیت ها ریخته و دوباره روی آنرا با لیدی فینگرهایی که در قهوه زده اید پر کنید، سپس روی آنرا پوشانده و برای 6 ساعت یا یک شب در یخچال بگذارید تا مزه دار شوند.

مرحله 7 - تیرامیسو آماده شده را در ظرف مورد نظر برگردانده، روی آنرا با پودر کاکائو و شکلات رنده شده تزئین کرده و سرو نمائید.

نکات

لیدی فینگر را می توانید از فروشگاه های لوازم قنادی تهیه کنید و یا از کیک اسفنجی برش خورده یا نان شیرینی لطیفه که با پودر کاکائو آنرا شکلاتی رنگ درست کرده اید، استفاده نمائید.

• خامه فرم گرفته را نیز می توان از فروشگاهای لوازم قنادی تهیه کرد و به مقدار لازم از آن جدا کرد سپس بعد از کمی نرم شدن با همزن آنرا زد تا جائیکه جای پره های همزن روی آن بماند.
  • به دلخواه می توانید از مقداری پودر کاکائو داخل مخلوط خامه نیز استفاده نمائید. هم چنین می توانید این دسر را به صورت تک نفره سرو نمائید.
  •  

a b c d

مارا در گوگل محبوب کنید :

دیدگاه شما

1. سلام.با تشکر از سایت خوبتون.ببخشید منظور از قهوه فوری نسکافه هست؟
    2. با سلام و تشکر از پیام شما، منظور همان بسته بندی های آماده است که می توانید در طعم های نسکافه یا هات چاکلت پیدا کنید و فقط کافی است تا با آب مخلوط شود...موفق باشید
    3. سلام ممنون از سایت خوبتون استفاده بسیار خوبی کردم خیلی وقت بود که میخواستم این دسرو درست کنم با توضیحات خوبتون امیدوارم که بتونم راحت درست کنم . فقط اگر کلاس اموزشی تهیه دسر دارید لطفا اعلام بفرمایید تا حضوری ثبت نام کنم چون عاشق درست کردن کیک و دسر هستم
    4. با سلام و تشکر از پیام شما، در هفته آینده زمان تشکیل کلاس ها در سایت قرار داده خواهد شد...موفق باشید
    5. سلام با تشکر از سایتتون خامه فرم گرفته همون خامه صبحانه هست؟و بنیر خامه ای چون نمک داره بد نمیشه؟بیسکویت لیدی فینگر تو بازار هست؟
    6. با سلام، خامه فرم گرفته ، خامه شیرین شده است. خامه و لیدی فینگر را می توانید از فروشگاه های لوازم قنادی تهیه نمایید، به واسطه داشتن خامه شیرین شده و دیگر مواد نمک موجود در پنیر احساس نمی شود....موفق باشید
    7. سلام مرسی از سایته خوبتون من یه جایی تیرامیسو شکلاتی خوردم که توش قهوه نداشت من اصلا قهوه دوس ندارم نمسشه به جای قهوه چیزه دیگه ای استفاده کرد ؟؟؟؟؟؟
    8. با سلام و تشکر از پیام شما، البته می توانید از شیرکاکائو، هات چاکلت یا به سلیقه خود از نوع دیگری شربت برای کمی نرم کردن لیدی فینگر ها استفاده نمایید....موفق باشید
    9. سلام و مرسی از سایت بی نظیرتون. آیا امکانش هست به جای خامه و پنیر روی بیسکویت ها از پودینگ یا کرم حاضری تیرامیسو استفاده کرد؟ با سپاس
    10. با سلام و تشکر از پیام شما، بله در صورتی که دسترسی به کرم حاضری تیرامیسو دارید می توانید از آن استفاده نمایید...موفق باشید

افزودن نظر

صفحه: : صفحه نخست دسر موس و پودینگ تیرامیسو شکلاتی (دستور اختصاصی)