سایت آشپزی ملک بانو

از تنور درآمده

نان همبرگر                 نان همبرگر از نمونه نان های معروف و فانتزی با بافتی نرم و ......ادامه
کیک سیاه               کیک سیاه کیکی شکلاتی و پر کالری است که با رویه ای از ......ادامه
کیک پرتقال و نارگیلش این کیک را می توان در دسته کیک های اسفنجی و نرم ......ادامه

تهیه خامه فرم گرفته

نامه الکترونیک چاپ PDF

با خامه های صبحانه معمولی می توانید در منزل خامه فرم گرفته درست نمایید گرچه خامه فرم گرفته آماده نیز دز فروشگاه های لوازم قنادی موجود می باشد. در ادامه مطلب با مواد لازم و طرز تهیه خامه فرم گرفته آشنا می شوید.

مواد لازم

خامه صبحانه: 1 کیلو گرم
پودر قند یا شکر: 200 تا 250 گرم
وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری

طرز تهیه

مرحله 1 - خامه و پودر قند را به کمک قاشق با هم بزنید در حدیکه با هم مخلوط شوند، سپس برای 2 تا 4 ساعت در فریزر بگذارید تا خودش را بگیرد.

مرحله 2 - مخلوط خامه را از فریزر خارج کرده و اجازه دهید تا کمی نرم شود مانند بستنی که مقداری نرم شده است.

مرحله 3 - وانیل را به خامه افزوده و ظرف حاوی خامه را روی ظرفی بزرگ تر که با آب و یخ پر کرده اید قرار دهید و ابتدا با دور کند همزن، خامه را بزنید تا کمی پف کند سپس سرعت را بیشتر کنید و هم بزنید تا وقتی جای پره های همزن روی خامه بماند.

مرحله 4 - خامه فرم گرفته آماده شده را می توانید بلافاصله استفاده کنید و یا در ظرف در بسته گذاشته و برای 6 ماه در فریزر نگهداری کنید و در مواقع نیاز به مقدار لازم از آن جدا کرده و بعد از اینکه کمی نرم شد دوباره با همزن بزنید و سپس مورد استفاده قرار دهید.

نکــــــــات

نکته مهم در تهیه خامه فرم گرفته استفاده از ظرفی حاوی یخ می باشد تا سردی لازم به خامه را بدهد و فرم پذیری بهتر صورت بگیرد.

برای تهیه مقدار کمتر از یک کیلو مواد را تقسیم کنید.

می توانید از رنگ های خوراکی برای درست کردن خامه رنگی استفاده نمایید.

دیدگاه شما

1. سلام ممنون از سایت خوبتون.من خامه به علاوه پودر قند و وانیل درست کردم اما تلخ شد واین تلخی به خاطر وانیلشه.میشه راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  2. با سلام و تشکر از پیام شما . بله ممکن است شما بیش از اندازه از وانیل استفاده نموده که تلخی آن را سبب شده است. وانیل به مقدار خیلی کم فقط بخاطر دادن کمی مزه است...موفق باشید
  3. من درست کردم عالی شد ممنون از سایت خوبتون.
  4. من درست کردم گذاشتم تو یخچال بیرون که اودم اب شده بود هر چقدر زدم مثل اب موند
  5. با سلام، همانطور که در توضیحات آمده است بایستی در فریزر قرار می دادید.......موفق باشید
  6. سلام و خسته نباشید. من چند روز پیش به دقیقا به همین روش خامه فرم گرفته درست کردم اما از طعمش خوشم نیومد. تقریبا همون طعم خامه صبحانه را داشت. البته شکلش عالی شد
  7. سلام ممنون میشم بگید آیا خامه ای رو که از قنادی تهیه کردیم میشه توی فریزر نگهداری کرد؟ من 1 هفته پیش 1کیلو خریدم و توی ظرف دربسته فریز کردم اما هنوز استفاده نکردم ممکنه فاسد شده باشه؟
  8. با سلام، بله خامه های شیرین شده که از قنادی یا فروشگاه لوازم قنادی تهیه می کنید خود دارای تاریخ مصرف می باشند ولی بطور کلی خامه شیرین شده تا 6 ماه قابل نکهداری در فریزر است...موفق باشید

افزودن نظر

صفحه: : صفحه نخست دسر موس و پودینگ تهیه خامه فرم گرفته