سایت آشپزی ملک بانو

از تنور درآمده

نان همبرگر                 نان همبرگر از نمونه نان های معروف و فانتزی با بافتی نرم و ......ادامه
کیک سیاه               کیک سیاه کیکی شکلاتی و پر کالری است که با رویه ای از ......ادامه
کیک پرتقال و نارگیلش این کیک را می توان در دسته کیک های اسفنجی و نرم ......ادامه

ژله انار (دستور اختصاصی)

نامه الکترونیک چاپ PDF

این ژله مخلوطی از ژله بی رنگ، ژله انار و دانه های انار می باشد که به صورت دو لایه روی هم قرار می گیرد. ژله انار می تواند گزینه مناسبی برای شب یلدا باشد. در ادامه مطلب با مواد لازم و طرز تهیه ژله انار آشنا می شوید.

مواد لازم

ژله آلوئه ورا( بی رنگ): 1 بسته
ژله انار: 1 بسته
آب انار: 1 لیوان
پودر ژلاتین: 1 قاشق غذاخوری
انار: 1 عدد، دانه شده

طرز تهیه

مرحله 1 - ژله آلوئه ورا را با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید تا پودر ژله کاملا در آب جل شود، سپس یک لیوان سرخالی آب سرد افزوده و در یخچال قرار دهید تا نیم بند شود.

مرحله 2 - ژله نیم بند شده را با انار دان شده مخلوط کرده و در قالبی که گنجایش 6 لیوان آب را داشته باشد ریخته، در یخچال قرار دهید تا ببندد.

مرحله 3 - پودر ژله انار را با یک لیوان آب جوش حل کرده، سپس یک لیوان آب سرد افزوده و کنار بگذارید.

مرحله 4 - ژلاتین را در 2 قاشق غذاخوری از آب انار ریخته و روی حرارت غیر مستقیمحرارت غیر مستقیم
 قرار دهید تا ژلاتین در آن حل شود، سپس به آب انار افزوده و آب انار را به محلول ژله انار اضافه کنید.

مرحله 5 - مخلوط ژله و آب انار را در قالبی که قبلا ژله بهمراه دانه های انار در آن بسته شده است بریزید و مجددا در یخچال بگذارید تا ببندد. سپس لبه های ژله را با نوک چاقو جدا کرده و قالب را یک لحظه در آب جوش بگذارید، سپس در ظرف دلخواه برگردانده و سرو نمائید.

title1 title2 title3 title4

دیدگاه شما

1. تمام دستور عملها مخصوصا در مورد انار امشب در این طرف دنیا به درد ئن و کلی ایرانی خورد و همه را شاد کرد شب یلدای شما و همه ایرانیان سراسر جهان مبارک باز هم ممنون و دستتون درد نکنه پیروز و موفق همچنان که هستید
  2. با سلام من اين ژله رو شب يلدا سال گذشته درست كردم خيلي عالي بود و واقعا ايده خوبي بود شب يلداي ما رو كلي خوشمزه كرد:)) ببخشيد دير پيغام گذاشتم چون واقعا يادم رفته از تو اين سايت چه چيزهاي درست كردم الان دارم نگاه مي كنم تا براي همه شون يادداشت بذارم ممنونم از سايت خوب و خوشمزه تون
  3. سلام ممنون ای ژله خیلی قشنگه من امروز فردا اینو درست میکنم اگه مایل باشید شما رو تو وبلاگم لینک کنم این وبلاگ منه sorme.blaqfa.com

افزودن نظر

صفحه: : صفحه نخست دسر ژله و کرم ژله انار (دستور اختصاصی)