سایت آشپزی ملک بانو

از تنور درآمده

نان همبرگر                 نان همبرگر از نمونه نان های معروف و فانتزی با بافتی نرم و ......ادامه
کیک سیاه               کیک سیاه کیکی شکلاتی و پر کالری است که با رویه ای از ......ادامه
کیک پرتقال و نارگیلش این کیک را می توان در دسته کیک های اسفنجی و نرم ......ادامه

ژله رنگین کمان

نامه الکترونیک چاپ PDF

با چند بسته ژله با رنگ و طمع مختلف می توانید دسری زیبا و چشم نواز درست کنید البته زیبایی کار شما وقتی بیشتر می شود که ترکیب رنگ بندی شما کاملا شبیه به رنگ های رنگین کمان باشد.در ادامه مطلب با مواد و طرز تهیه ژله رنگین کمان آشنا می شوید.

مواد لازم
چند بسته ژله آماده در رنگهای مختلف
بستنی ، خامه ، ماست یا شیر
آب جوش
قالب مناسب

طرز تهیه

مرحله 1 - ابتدا قالب خود را اندازه گیری کنید تا مقدار مصرفی ژله را بدانید، برای این کار قالب را با لیوان از آب پر کرده و تعداد لیوان را بشمارید برای مثال 10 لیوان آب به این معنی است که نیاز به 5 بسته ژله دارید در واقع تعداد لیوان به دست آمده را بر 2 تقسیم کنید.

مرحله 2 - اولین بسته از ژله را به طور مساوی در دو کاسه جداگانه بریزید و به هر کدام نصف لیوان آب جوش اضافه کنید و خوب هم بزنید تا ژله کاملا حل شود.

مرحله 3 - به یکی از نیم ژله های حل شده نصف لیوان آب افزوده، هم بزنید و در قالب بریزید سپس در یخچال بگذارید تا ببندد.

مرحله 4 - اجازه دهید نیم ژله دیگر سرد شود سپس به دلخواه ماست، خامه یا بستنی وانیلی زده شده و یا شیر را اضافه کرده و خوب هم بزنید سپس روی ژله قبلی در قالب بریزید و دوباره در یخچال بگذارید تا ببندد.

مرحله 5 - مراحل 2، 3 و 4 را برای هر رنگ از ژله های باقیمانده انجام دهید. با پر شدن قالب آن را برای 6 تا 12 ساعت در یخچال بگذارید تا کاملا بسته شود.

مرحله 6 - لبه های ژله را به کمک چاقو از قالب جدا کرده، سپس قالب را چند لحظه در آب جوش قرار داده و در ظرف مورد نظر که کمی خیس کرده اید برگردانید و تا زمان سرو در یخچال نگاه داری کنید.

نکات

• خیس کردن ظرف به این دلیل است که اگر ژله دقیقا در جای خود و و سط ظرف نبود بتوانید آن را به راحتی حرکت دهید.
  • برای تهیه این ژله اگر از قالب هایی با اندازه و قطر یکسان مثل مربع، دایره، مستطیل یا ... استفاده شود ژله زیبا تر و جذاب تر خواهد بود.
  •  

دیدگاه شما

1. با سلام آیا میتوان به جای ماست یا خامه یا بستنی از شیر استفاده کرد؟ با تشکر
    2. با سلام و تشکر از پیام شما. بله می توانید از شیر استفاده کنید...موفق باشید
    3. برای اینکه طبقات ژله از هم جدا نشود باید چه کار کرد؟ متشکرم
    4. با تشکر از پیام شما، معمولا طبقات ژله وقتی از هم جدا می شود که زمان بستن لایه های ژله در یخچال خیلی طولانی شود و لایه قبلی کاملا بسته شده باشد. برای جلوگیری از جدا شدن لایه ها اجازه ندهید که فاصله زمانی میان ریختن هر طبقه از ژله زیاد شود زمانی که ژله غلیظ شد و با تکان دادن قالب حرکت نکرد، می توانید لایه دیگر را اضافه کنید. موفق باشید
    5. میتوان برای کوتاه شدن زمان آماده شدن،دسر را در فریزر گذاشت؟ اگه می شه برای بستن هر طبقه چه زمانی لازم است؟ متشکرم
    6. با تشکر از پیام شما. بله می توان گذاشت اما بایستی مواظب باشید که زمانش زیاد نشده و از 5 دقیقه تجاوز نکند. موفق باشید.
    7. سلام با تشکر از راهنمایی های بسیار خوب شما می خواستم در مورد قالبها سوالاتی کنم 1.من چندقالب سیلیکونی دارم ولی هر دفعه ژله داخلش درست می کنم از ارتفاعش کلی کاسته می شه و بد میشه ولی در مورد کیک خوب میشه 2. آیا میشه ژله رو از ظرف پیرکس انتقال داد؟ 3. آخر اینکه بهترین قالب برای ژله چه قالبی هست؟
    8. با سلام و تشکر از پیام شما، 1- معمولا در هر قالبی ژله درست شود بعد از برگرداندن بطور طبیعی کمی از ارتفاع آن کم می شود ولی اگر این مقدار زیاد است ممکن است به این دلیل باشد که مقدار ژله استفاده شده برای قالب کم بوده است، بایستی مناسب با حجم قالب از ژله استفاده کنید. 2- معولا در مواقعی از پیرکس استفاده می شود که نیاز باید با همان ظرف سرو شود ، این مورد توسط این سایت امتحان نشده است ولی با یکبار امتحان می توان تجربه لازم را بدست اورد، می توانید لبه های ژله را از ظرف پیرکس جدا کنید و پیرکس را در ظرف مورد نظر برگردانید و با سشووار پشت پیرکس بگیرید تا جدا شود. 3- توصیه ما برای قالب ژله ، قالب های فلزی (روحی) است که با زدن در اب جوش براحتی ژله جدا می شود هم چنین برای کیک و غذا و موارد دیگر نیز کاربرد دارد....موفق باشید
    9. با تشكر از شما من اين ژله را درست ميكردم ولي به اين خوبي نمي شد و الان فهميدم ريزه كاريهايي دارد كه من قبلا بلد نبودم ضمنا با عرض پوزش در مورد جواب سئوال بالا منظور از ظرف فلزي استفاده از ظرفي است كه از جنس روي ميباشد نه از جنس روح
    10. همه دستورهای سایت عالیه متشکرم من عاشق این جور سایتا هستم
    11. با سلام من ژله رو درست کردم اما وا رفت شاید بخاطر بستنی بود لطفا راهنمایی کنید
    12. با سلام و تشکر از پیام شما، می توانید بیشتر توضیح دهید که در چه مرحله ای وا رفته است؟ اگر ژله در طی لایه گذاری ها خوب درست نشده و بهم نجسبند بعد از اتمام کار جدا می شود و یا قالب را مدت زمان زیادی در آب جوش نگه داشته که باعث وا رفتن آن شده است...در صورتی که از کار خود بیشتر توضیح دهید راهنمایی بهتری می توان کرد...موفق باشید
    13. سلام ماست، خامه یا بستنی وانیلی زده شده و یا شیر 1- به نظر شما بهتر از كدوم يك از اينا استفاده كنيم؟ 2- كدومش كار رو راحت تر ميكنه؟ 3- و احتمال خراب شدنش كمتره؟ 4- شما خودتون از كدوم استفاده ميكنيد؟ ممنون
    14. با سلام و تشکر از پیام شما. انتخاب یکی از مواد بسته به خود شما و سلیقه شما دارد و اینکه قبلا تجربه درست کردن ژله را با هر یک از اینها داشته بوده اید یا نه و ببیند مزه کدام را بیشتر می پسندید. اما در سایت ملک بانو اگر روی خامه ، بستنی یا ... تاکیید نشده باشد معمولا از شیر استفاده می شود....موفق باشید
    15. خيلي عاليي بود
    16. درست شد. خيلي عالي و زيباست
    17. با سلام و عرض تشکر به خاطر راهنمایی های خوبتان،می خواستم بپرسم چه مقدار بستنی باید به نیم ژله ها اضافه کرد؟
    18. با سلام و تشکر از پیام شما، می توایند از دو سوم پیمانه بستنی نرم شده استفاده نمایید...موفق باشید
    19. با سلام ملک بانوی عزیز میخواستم بپرسم از چه مقدار شیر باید استفاده کنیم؟
    20. با سلام و تشکر از پیام شما، از نصف لیوان شیر استفاده نمایید...موفق باشید

افزودن نظر

صفحه: : صفحه نخست دسر ژله و کرم ژله رنگین کمان